VOUCHERY BĘDĄ WAŻNE W SUMIE DWA LATA

Klienci biur podróży, którzy przyjęli voucher na realizację imprezy turystycznej, a która nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa, będą mogli go zrealizować jeszcze przez kolejny rok. Tak wynika z noweli tzw. ustawy covidowej.

O problemie niewykorzystanych voucherów pisano już kilka tygodni temu. Wówczas dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Dominik Borek mówił, że z pewnością przedsiębiorcy znajdą jakieś rozwiązanie problemu. Chodziło to zbliżający się koniec ważności obowiązywania voucherów. W momencie wystawiania ich ważność wynosiła 12 miesięcy od pierwotnej daty wyjazdu. Co prawda touroperatorzy od początku umożliwiali zapłatę nimi za wycieczki odbywające się w kilku kolejnych sezonach (nawet w 2022 roku), ale nową umowę trzeba było zawrzeć w ciągu roku od otrzymania bonu. Teraz ten czas został przedłużony o kolejny rok.

Nowela ustawy covidowej zakłada też, że termin zwrotu wypłat z Turystycznego Funduszu Zwrotów ma być przesunięty o 8 miesięcy.

Więcej informacji na stronie Wiadomości Turystyczne.