TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY: WNIOSKI ROZPATRUJEMY DO 22 MARCA

 

Ponad 223 mln zł złotych wypłacił Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny z tytułu imprez turystycznych niezrealizowanych z powodu pandemii koronawirusa. Wnioski, które można było składać do końca zeszłego roku, będą rozpatrywane do 22 marca.

W przypadku części wciąż występują rozbieżności między tym, co podali podróżni, a informacjami przekazanymi przez przedsiębiorców turystycznych. W takich przypadkach wnioski stron umowy nie mogą się połączyć. 5 marca Fundusz wysłał do przedsiębiorców turystycznych oraz ich klientów 23 tys. powiadomień w tej sprawie. Na poprawę wniosków są dwa tygodnie, turyści mogą też skontaktować się z biurem podróży, by wyjaśnić wątpliwości. Jeśli nie zrobią nic w ciągu 14 dni od wysłania powiadomienia, wniosek nie będzie rozpoznany, co oznacza, że nie otrzymają pieniędzy.

UFG wypłacił do tej pory ponad 223 mln zł. Wnioski złożyło 298 przedsiębiorców i ponad 111 tys. osób, które zawarły umowę o udział w imprezie turystycznej. Na wypłatę środków przeznaczone było 300 mln zł, UFG szacuje, że w sumie odda do 230 mln zł.

Więcej informacji na portalu Wiadomości Turystyczne.