TARCZA BRANŻOWA 6.0 TAKŻE DLA AGENTÓW

 

W rozporządzeniu dotyczącym tarczy branżowej 6.0. pojawiło się sześć nowych kodów PKD. Poza obiektami noclegowymi turystycznymi i miejscami krótkotrwałego zakwaterowania, co zapowiadała w zeszłym tygodniu wiceminister Olga Semeniuk, na listę uprawnionych do pomocy wpisani zostali też agenci turystyczni.

Pozostałe cztery dodatkowe grupy zawodowe objęte tarczą to 55.10.Z hotele i podobne obiekty zakwaterowania, 55.30.Z pola kempingowe (włączając pola dla pojazdów kempingowych) i pola namiotowe, 79.12.Z działalność organizatorów turystyki, 52.23.Z działalność usługowa wspomagająca transport lotniczy.

Program obejmuje zwolnienie z ZUS na następne dwa miesiące, kolejną dotację dla mikro i małych firm do 5 tys. zł, dodatkowe postojowe oraz dopłatę do wynagrodzeń. Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 lutego 2021 r., a wartość pomocy może przekroczyć 5 mld zł. Przedsiębiorcy już wcześniej objęci tarczą branżową będą zwolnieni dodatkowo ze składek ZUS za grudzień oraz styczeń. Otrzymają także postojowe za te miesiące. To rozwiązanie może być przedłużone ewentualnie na następne miesiące, o ile stan pandemiczny wymagałby wydłużenia restrykcji.

Więcej szczegółów w serwisie Wiadomości Turystyczne.