MINISTER ZAPOWIADA POMOC DLA MIEJSCOWOŚCI GÓRSKICH

Odkąd kilka dni temu rząd poinformował o zamknięciu stacji narciarskich do połowy stycznia i całkowitym zamknięciu hoteli, miejscowości górskie i przedsiębiorcy w nich funkcjonujący znaleźli się w bardzo trudnym położeniu.

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, poinformował, że szykowane jest dla nich wsparcie idące w setki milionów złotych.  - W związku z ostatnią decyzją o zamknięciu turystyki zimowej opracowujemy plan wsparcia dla gmin górskich i całych subregionów turystycznych – zapowiedział, uściślając, że chodzi o Podhale, Sądecczyznę, Beskid Żywiecki i Sudety. - W Krajowym planie odbudowy przygotowaliśmy kilka projektów szerokich inwestycji publicznych w turystykę, miejscowości uzdrowiskowe itp. W świetle ostatnich obostrzeń nie możemy jednak czekać, aż pojawią się fundusze unijne. Przygotowujemy pilną pomoc ze środków krajowych – dodał.

Jeśli chodzi o przedsiębiorców, jak przypomniał minister, będą mogli skorzystać m.in. z ostatniej ustawy covidowej, która wyposażyła rząd w prawo rozszerzania bądź zawężania listy branż objętych pomocą w drodze rozporządzeń.

Więcej informacji na portalu Wiadomości Turystyczne.