KONSULTACJE Z PRZEDSTAWICIELAMI BRANŻY TURYSTYCZNEJ

 

Mamy świadomość tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się branża turystyczna. Jesteśmy jednak otwarci na rozmowy dotyczące bieżącej sytuacji i dodatkowych działań osłonowych – mówił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas konsultacji z branżą turystyczną. Premierowi podczas spotkania towarzyszył wiceminister Andrzej Gut-Mostowy oraz prezes POT Rafał Szlachta.

Plan działania na okres do 18 stycznia jest wariantowy. Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, pójdzie za tym łagodzenie obostrzeń. Natomiast wiceminister Andrzej Gut-Mostowy zaznaczył, że kolejne tygodnie nie będą optymistyczne dla branży turystycznej. Turystyka jest najbardziej poszkodowana, dlatego traktowana jest w sposób szczególny.

W spotkaniu, ze strony branży turystycznej, uczestniczyli przedstawiciele m.in.: Polskiej Izby Turystyki; Polskiej Izby Hotelarzy; Polskiego Stowarzyszenia Wynajmu Krótkoterminowego; Federacji Turystyki Wiejskiej; Polskiego Holdingu Hotelowego; PTTK; Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.

Więcej informacji dostępnych w serwisie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.