DOŁĄCZ DO AKCJI WSPARCIE DLA SZPITALA

W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa, potrzeby szpitali i innych jednostek medycznych rosną z dnia na dzień, zaś możliwości finansowe są bardzo ograniczone. Jedną z inicjatyw mających na celu pomoc placówkom medycznym jest akcja #WsparcieDlaSzpitala.

Platforma WsparcieDlaSzpitala.pl pomaga szpitalom oraz Domom Pomocy Społecznej sygnalizować potrzeby, chętnym do pomocy zorientować się na co i gdzie jest zapotrzebowanie, zaś darczyńcom umożliwia kontakt z koordynatorami lokalnymi, którzy zbierają lub kupują niezbędne produkty i przekazują je wskazanym placówkom. 

Stronę WdS stworzył za darmo zespół programistów firmy Clorce, naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, działaczy z Fundacji PARK oraz społeczników. Podstawą do przygotowania systemu była amerykańska platforma Salesforce, która na czas walki z COVID-19 udzieliła darmowej licencji.

Obecnie w systemie jest 678 szpitali i DPS oraz 332 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek. Potrzeby szpitali wciąż jednak rosną. Brakuje także osób, które będą odpowiedzialne za dane jednostki medyczne. Ponad 300 placówek nie ma jeszcze swojego koordynatora lokalnego, w tym szpitale i DPS z Rzeszowa.

Jeśli chcesz wesprzeć akcję i zostać łącznikiem pomiędzy darczyńcami a placówkami medycznymi:

  • Zarejestruj się jako Koordynator Lokalny,
  • Oczekuj na telefon od WdS, po którym otrzymasz login i hasło do systemu.

Chcesz przekazać coś dla szpitala?

  • Zarejestruj się jako Darczyńca,
  • Znajdź szpital w Twojej okolicy,
  • Zadeklaruj swoją pomoc i wskaż, które potrzeby chcesz zrealizować.

Lista szpitali, DPS i potrzeb dostępna jest na interaktywnej mapie na platformie: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/

Dowiedz się więcej -https://www.wsparciedlaszpitala.pl

Pomoc każdego z nas jest bardzo potrzebna!